Na drogach

W Jabłonicy osobowy Opel uderzył w przepust

Matka wraz z dwójką małych dzieci trafili do jasielskiego szpitala po tym jak samochód, którym podróżowali, zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust. Do tego przykrego zdarzenia doszło po południu na drodze powiatowej w Jabłonicy (gmina Skołyszyn). Poszkodowanym na szczęście nic poważnego się nie stało. Na miejscu pracowały służby ratunkowe oraz Policja.

Dzisiaj przed godziną trzynastą w miejscowości Jabłonica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego Opla Astry. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca nim kobieta, jadąc drogą powiatową w kierunku Jasła, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych i na łuku straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał z jezdni na prawą stronę do przydrożnego rowu i uderzył czołowo w betonowy przepust prowadzący do prywatnej posesji. W środku, oprócz 34-letniej mieszkanki gminy Skołyszyn, była dwójka jej dzieci w wieku półtora i trzech lat.

Na miejsce tego wypadku dotarły trzy zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasła oraz Skołyszyna, podstawowy zespół ratownictwa medycznego z Jasła oraz policyjny patrol ruchu drogowego. Osoby poszkodowane w tym zdarzeniu zostały przewiezione do jasielskiego szpitala w celu szczegółowych badań. Prawdopodobnie nic poważnego, oprócz ogólnych potłuczeń i stresu wywołanego sytuacją, nic poważnego im się nie stało. Ponadto ustalono, że kierująca tym pojazdem była trzeźwa.

Ponieważ uszkodzony samochód znajduje się całkowicie poza jezdnią, po zakończonych działaniach ratowniczych ruch na drodze powiatowej relacji Jabłonica-Jareniówka odbywał się bez większych utrudnień.

Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE