Kultura | rozrywka | edukacja

Wystawy czasowe zorganizowane przez jasielskie muzeum

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza do zwiedzania wystaw czasowych zorganizowanych w budynkach Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Koralewskiego 9) i dworca kolejowego (ul. Metzgera).

Wystawa „Witamy w nanoświecie”, poprzez przykłady zaczerpnięte ze świata nanotechnologii, przybliża to, czym jest współczesna nauka i jej rozwój. Można na niej zobaczyć interaktywne projekty wykonane przez uczniów. Ekspozycja została udostępniona w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, ul. Koralewskiego 9 i zorganizowana jako element projektu „Jasło miasto wiedzy” Będzie dostępna dla zwiedzających do końca czerwca, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 14.

Kolejną wystawą prezentowaną przez Muzeum, we współpracy z IPN Oddział w Rzeszowie i Związkiem Sybiraków Koło w Jaśle jest ekspozycja „Sybiracy – Zesłańcy – Deportowani” przedstawiająca losy Polaków na Wschodzie od 1768 do 1956 roku. Wystawę „Sybiracy – Zesłańcy – Deportowani” można zwiedzać w budynku jasielskiego dworca kolejowego (ul. Metzgera) w dniach od 13 V do 30 VI 2019 r., we wtorki i środy w godzinach od 9 do 13. Istnieje możliwość uzgodnienia innego terminu zwiedzania z Muzeum Regionalnym (tel. 13 44 623 59).

Zapraszamy również na wykład archeologa Antoniego Lubelczyka Zamek „Golesz” dawniej i dziś. Spotkanie odbędzie się 30 V 2019 r. o godzinie 18 w Muzeum Regionalnym w Jaśle. Wstęp wolny.

(Muzeum Regionalne w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE