Informacje

Z rzeki Wisłoki w Osieku Jasielskim wydobyto ciało mężczyzny

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, ustalają personalia oraz szczegółowo wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało wydobyto dzisiaj przed południem z nurtu rzeki Wisłoki w Osieku Jasielskim. W akcji brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaśle oraz druhowie z miejscowej jednostki OSP.

Od rana na terenie miejscowości Osiek Jasielski prowadzono poszukiwania za zaginionym w ubiegłym tygodniu 52-letnim mieszkańcem tej gminy. W działania te byli zaangażowani policjanci oraz strażacy z lokalnych jednostek ochotniczej straży pożarnej. Podczas przeczesywania okolicznego terenu, w godzinach przedpołudniowych, w nurcie rzeki Wisłoki zostały zauważone ludzkie zwłoki, które znajdowały się na głębokości około pół metra pod powierzchnią wody. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana sekcja ratownictwa wodno-nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Po wydobyciu ciała na brzeg okazało się, że zmarłym jest mężczyzna.

Policjanci prowadzą intensywne czynności mające na celu ustalenie jego tożsamości, jak również okoliczności tego tragicznego zajścia. Działania te odbywają się pod ścisłym nadzorem przedstawiciela Prokuratury Rejonowej w Jaśle. Po ich zakończeniu ciało zmarłego zostanie zabezpieczone i przewiezione do prosektorium w celu przeprowadzenia badań sekcyjnych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Back to top button