Informacje

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle wzięli udział XXXII Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodzieży w Dębowcu. Mundurowi realizując założenia ogólnopolskich kampanii edukacyjno-profilaktycznych pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, przypomnieli młodzieży między innymi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznym wypoczynku nad wodą oraz o szkodliwości zażywania narkotyków.

Od 8 do 12 lipca w Sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej w Dębowcu trwają „Międzynarodowe Saletyńskie Dni Młodzieży”. Głównym celem tego przedsięwzięcia, które skupiło do tej pory ponad tysiąc uczestników, jest zaproponowanie młodzieży dobrego, bezpiecznego i spokojnego przeżycia wakacji. To także okazja do zachęcenia młodych ludzi do zdrowego stylu życia oraz podejmowania ważnych wyzwań i inicjatyw ukierunkowanych na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, głównie konferencje i koncerty. Zaproszono również przedstawicieli służb mundurowych oraz podmiotów, które na co dzień, w ramach swoich kompetencji, niosą pomoc i wypełniają zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli.

W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Funkcjonariusze podczas wystąpienia zaprezentowali słuchaczom spoty filmowe poruszające tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji. Jednym z tematów rozmów były również konsekwencje prawne i zdrowotne wynikające z zażywania, posiadania lub dystrybucji narkotyków oraz dopalaczy, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Narkotyki i Dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Policyjne stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Mundurowi podczas rozmów z młodzieżą chętnie opowiadali o służbie w policji. Udzielali także porad i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachęcając do skorzystania z symulatora dachowania udostępnionego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie. Młodzież otrzymywała także od policjantów elementy odblaskowe oraz ulotki i broszury.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE