Na drogach

Jechali za szybko, w efekcie stracili prawa jazdy

Policjanci jasielskiej drogówki w miniony weekend, realizując założenia akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”, skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. W efekcie mundurowi zatrzymali siedem uprawnień do kierowania pojazdami.

Jasielscy policjanci z wydziału ruchu drogowego realizując założenia akcji pn. „Bezpieczne Wakacje 2019”, nieustannie prowadzą działania polegające na kontrolach kierowców, by ci pamiętali o przestrzeganiu przepisów i jechali z prędkością odpowiednią do warunków jazdy.

W miniony weekend policjanci, patrolując odcinki dróg krajowych i wojewódzkich, kontrolowali miejsca zagrożone „przekraczaniem dozwolonej prędkości” wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tych punktach zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy jadąc stanowczo za szybko, nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim powodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W efekcie prowadzonych działań mundurowi zatrzymali siedmiu kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli 100 km/h i w konsekwencji stracili prawa jazdy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje już cofnięciem uprawnień.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE