Na drogach

Kierowała VW po zmroku bez świateł – była nietrzeźwa

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 51-letnia kobieta kierowała volkswagenem po zmroku bez wymaganego oświetlenia. Podczas kontroli policyjne urządzenie wskazało w jej organizmie promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Do zatrzymania nietrzeźwej kierującej doszło w miniony piątek po godz. 21, w Brzyskach. Jasielscy policjanci, patrolując tą miejscowość, zwrócili uwagę na osobowego volkswagena, który przemieszczał się drogą bez włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli okazało się, że kierująca tym pojazdem, 51-letnia mieszkanka gminy Brzyska, jest nietrzeźwa. Kobieta miała promil alkoholu w organizmie.

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE