Kultura | rozrywka | edukacja

Rodzinne bajanie (zapowiedź)

POD NASZYM PATRONATEM

5 lipca 2019 o godz. 16.00 w Parku Miejskim w Jaśle w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej” odbędą się międzypokoleniowe warsztaty literacko-artystyczne dla dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

Warsztaty będą okazją do miłego spędzenia czasu z rodziną oraz zapoznania się z regionalną kulturą i tradycjami. Punktem wyjścia do wspólnej zabawy będą lokalne podania i legendy. Uczestnicy poznają opowieści o okolicznych miejscowościach, ciekawostki związane z ich historią i dowiedzą się od czego pochodzą ich nazwy. Wysłuchają legendy „Żmija jak smok”, która opowiada o miejscowości położonej blisko Jasła. Z pomocą wyobraźni wspólnie stworzą na rolce papieru legendarnego żmija.

Spotkanie z elementami sztuki ludowej poprowadzi Monika Czapka – bibliotekarka, animatorka kultury, specjalista ds. edukacji z Domu Słów w Lublinie.

W razie niepogody warsztaty odbędą się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle.

MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE