Kultura | rozrywka | edukacja

Tradycja zaklęta w słowach

POD NASZYM PATRONATEM

5 lipca 2019 o godz. 11.00 w Parku Miejskim w Jaśle w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej” odbędą się dla dzieci warsztaty literacko-artystyczne z elementami kultury i sztuki ludowej.

Uczestnicy warsztatów zapoznając się z lokalnymi opowieściami odkryją ciekawe historie związane ze znanymi miejscami w regionie. Poznają legendy o powstaniu Jasła i okolicznych miejscowości. Dzieci zainspirowane podaniem „Porysowany kamień”, kolorowymi farbami odczarują kamienie będące świadkami różnych nieszczęść i ozdobią je tradycyjnymi motywami podkarpackich wzorów ludowych. Każdy z uczestników stworzy swój własny kamień szczęścia.

Spotkanie poprowadzi Monika Czapka – bibliotekarka, animatorka kultury, specjalista ds. edukacji z Domu Słów w Lublinie.

W razie niepogody warsztaty odbędą się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE