Na drogach

Tragedia na torach w Szebniach

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych na przejeździe kolejowym w miejscowości Szebnie w gminie Jasło. Jedna osoba nie żyje, druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala – to bilans zderzenia motoroweru z szynobusem.

Około godziny 16:50 służby ratownicze otrzymały informację o wypadku na przejeździe kolejowym w ciągu drogi powiatowej relacji Szebnie-Tarnowiec. Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu biorą udział: szynobus relacji Rzeszów-Jasło oraz motorower, którym podróżowało dwóch mężczyzn.

Na miejsce skierowano niezwłocznie dwa zespoły ratownictwa medycznego – podstawowy z Jasła i specjalistyczny z Krosna, sześć zastępów straży pożarnej z Jasła, Szebni, Warzyc i Tarnowca, patrole Policji oraz patrol Straży Ochrony Kolei.

Służby, po dotarciu w rejon działań, zastali w pobliżu nasypu kolejowego uszkodzony jednoślad oraz dwie ciężko ranne, nieprzytomne osoby. Natomiast szynobus znajdował się około pół kilometra od miejsca wypadku, w kierunku Jasła.

Jeden z rannych mężczyzn został przewieziony do szpitala, wobec drugiego ratownicy przez kilkadziesiąt minut prowadzili reanimację, jednak bez oczekiwanego skutku. Ofiara to 25-letni mieszkaniec gminy Jasło.

Maszynista nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli ślady, trwają szczegółowe oględziny w celu ustalenia przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

 AKTUALIZACJA, g. 22:58  W szpitalu w Krośnie zmarł drugi z uczestników wypadku – mężczyzna w wieku 26 lat, również mieszkaniec gminy Jasło.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE