Na drogach

Utrudnienia na ulicy Kościuszki po potrąceniu pieszej

W południe na ulicy Kościuszki w Jaśle samochód osobowy potrącił pieszą. Ranną kobietę przewieziono do szpitala. Na miejscu policjanci wykonują czynności niezbędne do ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia, a kierowcy przejeżdżający przez centrum miasta muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Do zdarzenia doszło w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych na ulicy Kościuszki w Jaśle. Wstępnie wiadomo, że samochód osobowy marki Peugeot, który jechał w kierunku Rynku, potrącił tu przechodzącą przez jezdnię kobietę. W wyniku wypadku doznała ona obrażeń ciała. Po udzieleniu jej niezbędnej pomocy przez przybyłe na miejsce służby ratownicze pokrzywdzona została przetransportowana do szpitala w celu szczegółowej diagnostyki.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, sekcję ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa policyjne patrole ruchu drogowego. Z kolei inna z policyjnych ekip udała się do szpitala celem ustalenia obrażeń oraz stanu trzeźwości poszkodowanej pieszej.

W związku z prowadzonymi przez funkcjonariuszy czynnościami wyjaśniającymi droga w tym miejscu jest częściowo nieprzejezdna przez co w ścisłym centrum miasta wytworzył się duży zator. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość bowiem czas przewidziany na usunięcie skutków tego zdarzenia może wynieść nawet do dwóch godzin.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE