Kultura | rozrywka | edukacja

Zespół FEEL z Piotrem Kupichą gwiazdą Dożynek Powiatowych 2019 (zapowiedź)

Starosta Jasielski, Wójt Gminy Nowy Żmigród oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie zapraszają w niedzielę, 18 sierpnia br., do Nienaszowa na Powiatowe Święto Plonów. Dożynkom powiatowym towarzyszyć będą występy zespołów ludowych i prezentacje artystyczne w ramach Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół FEEL.

Tegoroczne dożynki rozpoczną się o godzinie 14.00 uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Nienaszowie. Po Eucharystii nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy, gdzie po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości, odbędzie się obrzęd dożynkowy. W trakcie uroczystości dożynkowych poszczególne gminy powiatu zaprezentują dawne i obecne zwyczaje zbierania plonów oraz nasz regionalny folklor, będący obrazem dziedzictwa podkarpackiej wsi.

W ramach Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego na scenie zaprezentują swój repertuar lokalne zespoły ludowe i młodzieżowe. Po nich na scenie wystąpią gwiazdy tegorocznych dożynek powiatowych – zespół FEEL.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Powiatowym Święcie Plonów oraz w Lecie z Kulturą Powiatu Jasielskiego!

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE