Na drogach

Na Grunwaldzkiej zderzyli się czołowo-bocznie 📸

Na jasielskim osiedlu Górka Klasztorna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ranne zostały kierujące pojazdami kobiety. Poszkodowane zostały odwiezione karetkami do miejscowego szpitala na obserwację. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności w jakich doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów.

Po godzinie dziesiątej służby ratownicze zostały skierowane na ulicę Grunwaldzką w Jaśle, gdzie według zgłoszenia miało dojść do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pomocy medycznej potrzebowały dwie osoby – w każdym z aut znajdowały się wyłącznie kierujące. Osoby poszkodowane zostały przewiezione karetkami do szpitala na szczegółowe badania diagnostyczne. Obydwie kobiety były przytomne.

Na podstawie zgromadzonych informacji ustalono, że kierująca samochodem marki Chevrolet, wyjeżdżając z ulicy Rudolfa Weigla z zamiarem jazdy w kierunku ulicy Kolejowej, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu od strony centrum miasta samochodowi marki Peugeot.

W działaniach brały udział dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy) oraz zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejsce przybyli również: zastępca Komendanta Powiatowego PSP oraz zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Swoje czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Policja. Wiadomo, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Droga w miejscu wypadku jest częściowo zablokowana. Auta kierowane są na objazdy poprzez osiedle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE