terazJaslo.pl
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

14.05 - utrudnienia w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim → ⚠️ INFO

AUTOPROMOCJA
KULTURA | ROZRYWKA | EDUKACJA

(Re)konstrukcje sentymentalne (zapowiedź)

4 października 2019 r. w ramach XIV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędzie się spotkanie z jaślaninem – Robertem Królem, poetą i laureatem licznych konkursów poetyckich oraz stypendystą m.in. Miasta Jasła.

Spotkanie będzie okazją do tego aby porozmawiać o poezji, zwłaszcza w kontekście ostatnio wydanego poematu autora pt. „Polka”, nominowanego do Nagrody im Wisławy Szymborskiej. Wspólnie z piszącym poszukamy lokalnych odniesień, które zawarł w swojej najnowszej książce poetyckiej, przyjrzymy się zawartej w niej metaforyce oraz językowi utworu.

Tak o książce Roberta Króla pisze Jakub Kornhauser: „Polka” to wyprawa pod naskórek przeżyć i wspomnień, nadziei i ran. To rozliczenie z mikrozdarzeniami i wielkimi narracjami, snucie się po zakamarkach prywatnej historii i po obrzeżach języka (…)

Spotkanie odbędzie się 4 października br. o 17.00 w Czytelni Regionalnej MBP w Jaśle

(MBP w Jaśle)

Back to top button
terazJaslo.pl | Jasło, powiat jasielski - portal regionalny
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.