Sport | rekreacja | turystyka

Turniej “10. LUDAJA CUP” w Kikindzie (Serbia) z udziałem jasielskich siatkarek

W dniach 20-21.09.2019 zespół UKS „MOSiR” Jasło wziął udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej “10. LUDAJA CUP” w Kikindzie (Serbia).

Na turniej podróżowaliśmy wspólnie z zespołem CK “SPARTA” Sambor (Ukraina). W turnieju uczestniczyło 25 zespołów z 6 państw (Bośnia i Hercegowina, Rumunia, Węgry, Ukraina, Serbia, Polska), ponad 1000 zawodniczek. W sobotę nasz zespół rozgrywał swoje mecze w kategorii młodziczek i zajął w tym turnieju 3 miejsce.

W niedzielę rozgrywano turniej w kategorii “mini”. Trenerka podzieliła dziewczęta na 4 zespoły, które w swoich kategoriach zajęły 1, 3 i 2 razy 4 miejsca.

W turnieju zagrały: Zuzanna Świder, Anna Janas, Julia Wietecha, Felicja Marek, Emilia Jakubowska, Julianna Orlińska, Oliwia Pykosz, Aleksandra Tęcza, Iga Kosicka, Paulina Kras, Aleksandra Wolska.
Trener: Monika Trojan

Jako ciekawostkę można dodać, że turniej rozgrywany jest z okazji tradycyjnego ŚWIĘTA DYNI. Centralnym punktem wydarzenia jest pomiar najcięższych i najdłuższych dyń. W tym roku wygrała dynia o wadze 593 kg.

(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE