Na drogach

Wypadek z udziałem nietrzeźwego motorowerzysty

Policjanci z Tarnowca pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj we Wrocance. Kierujący samochodem osobowym marki Nissan nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście. W wyniku zderzenia motorowerzysta doznał urazu kończyn dolnych i trafił do krośnieńskiego szpitala. Był nietrzeźwy, miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj przed godziną 14, dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wrocanka. Z przekazanych informacji wynikało, że w zdarzeniu ucierpiał motorowerzysta potrącony przez samochód osobowy. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili wstępnie przebieg zdarzenia. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący osobowym nissanem 26-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą powiatową motorowerzyście. W wyniku zderzenia pojazdów, kierujący motorowerem 42-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec z obrażeniami kończyn został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Okazało się, że był nietrzeźwy, miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE