Na drogach

Dwa wypadki na DW 992 z udziałem motocyklistów

Na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach przed południem doszło do wypadku z udziałem motocykli i samochodów osobowych. Trzy osoby poszkodowane zostały przewiezione do jasielskiego szpitala na badania. Droga relacji Jasło-Nowy Żmigród była całkowicie zablokowana przez ponad dwie godziny.

Dzisiaj tuż przed godziną dziesiątą w Gorzycach, na drodze wojewódzkiej nr 992, miał miejsce wypadek z udziałem czterech motocykli oraz dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby jadące jednośladami doznały obrażeń ciała wskutek czego musiały zostać przewiezione do jasielskiego szpitala na badania.

W działaniach brały udział dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego z Nowego Żmigrodu i Jasła, zastęp ratownictwa technicznego z JRG PSP w Jaśle, zastęp ratownictwa techniczego z OSP KSRG w Kołaczycach (zabezpieczenie rejonu operacyjnego w związku z działaniami w Wolicy), zastęp z OSP KSRG w Łysej Górze, zastęp z OSP w Gorzycach, trzy patrole Policji oraz technik kryminalistyczny.

Przez ponad dwie godziny droga relacji Jasło-Nowy Żmigród była całkowicie nieprzejezdna. Obecnie ruch w obydwu kierunkach odbywa się już bez żadnych utrudnień.

Około godziny dwunastej na tej samej drodze wojewódzkiej doszło do kolejnego incydentu z udziałem motocyklisty. Tym razem w miejscowości Kąty, na odcinku prowadzącym w stronę granicy ze Słowacją.

Tutaj przypuszczalną przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Wstępne informacje są takie, że kierujący jadącego od strony Nowego Żmigrodu samochodu osobowego Fiat Uno, chcąc skręcić w lewo w boczną drogę prowadzącą do zabudowań mieszkalnych, nie zachował należytej ostrożności przy wykonywaniu manewru i doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka motocyklem marki Honda. Siła uderzenia była na tyle duża, że jednoślad został złamany w pół. Kierujący nim mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała.

Do poszkodowanego w tym zdarzeniu został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka jednak decyzją lekarza naziemnego zespołu ratownictwa medycznego został odwołany w trakcie dolotu do miejsca zdarzenia. Poszkodowany motocyklista został przewieziony karetką do jasielskiego szpitala.

Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej z Jasła, Skalnika oraz Kątów, a także policjanci z Nowego Żmigrodu i Jasła.

Droga wojewódzka nr 992 w Kątach (początkowy odcinek miejscowości od strony Nowego Żmigrodu) jest częściowo zablokowana, ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godziny czternastej.

 FOTOPRZESTROGA: 

Wypadki w Gorzycach i Kątach na DW 992

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE