Kultura | rozrywka | edukacja

Festiwal Nauki Jasło 2019 (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło zapraszają do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się 18 – 19 października br. w JDK. Odwiedzający w tym czasie naszą placówkę będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach.

W tym roku do udziału w Festiwalu organizatorzy zaprosili tradycyjnie już: Estradę Tyską, ExploraPark – Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu, PWSZ Krosno, 3D Universal z Jasła oraz Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Przez dwa dni odbywać się będą warsztaty, pokazy i prelekcje adresowane głównie do dzieci i młodzieży. W Ogrodzie Doświadczeń na dzieci i młodzież czeka 5 modeli edukacyjnych, a Kula Zorba, dzięki swojej konstrukcji pozwoli „przenieść się” na inną planetę, zapewniając doskonałą zabawę.

Oprócz terrariów z jadowitymi pająkami, dużą atrakcją będą stanowiska VR Team, pozwalające oglądać jak pracuje ludzkie ciało czy eksplorować nieznane nam środowiska, tj. puszcza, tajga, sawanna. Po raz pierwszy odbędą się również pokazy i warsztaty malowania piaskiem na szkle.

ExploraPark udostępni interaktywne, pomoce dydaktyczne, wśród których będą m.in.: magiczne zapałki, lustro Frankensteina, puzzle geometryczne, płonący wieżowiec, labirynt, trójkąt Pascala oraz wiele innych atrakcji i eksponatów.

Jak co roku zapraszamy na kuchenne rewolucje, pokazy z drukarki 3D oraz szalone zabawy z naukowcem.

Festiwal Nauki potrwa dwa dni: w piątek, 18 października, w godzinach od 9.00 do 15.00 (dla grup zorganizowanych), a od 15.00 do 17.00 oraz w sobotę, 19 października od 9.00 do 15.00 wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE