Na drogach

Kierowca Seata miał blisko 3 promile

Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego jasielskiej komendy, zatrzymali pijanego kierowcę. 29-latek kierował seatem ibizą mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 19, policjanci z jasielskiej komendy podjęli interwencję w Jareniówce wobec kierującego osobowym seatem. Mundurowi obserwując styl i tor jazdy tego samochodu mieli podejrzenie, że kierujący nim mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu, zatrzymali seata do kontroli drogowej.

Podczas wykonywanych czynności policjanci nie mieli wątpliwości, że kierujący pojazdem 29-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jest pijany. Po przebadaniu go na alkomacie okazało się, że ma 2,8 promila alkoholu w organizmie.

W świetle obowiązujących przepisów 29-latkowi grożą surowe konsekwencje. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od 3 do 15 lat.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE