Informacje

W Wolicy płonie hałda odpadów

Zapaliły się odpady na terenie sortowni w Wolicy. Nad całą okolicą unosi się chmura dymu. W działaniach gaśniczych biorą udział znaczne siły i środki straży pożarnej.

Po godzinie siedemnastej na terenie sortowni odpadów w Wolicy koło Jasła doszło do pożaru. Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zapaliły się składowane w tym miejscu gabaryty oraz tworzywa sztuczne. Pożarem objęta została hałda o powierzchni około dziesięć na dwadzieścia metrów kwadratowych.

Na szczęście nie ma osób poszkodowanych w tym zdarzeniu.

W akcji gaśniczej bierze udział kilkadziesiąt zastępów z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu. Ponadto ściągane są dodatkowe siły i środki z województwa podkarpackiego, m.in. Rzeszowa, Leżajska, Sanoka, Mielca i Stalowej Woli.

W związku z pożarem służby ratownicze apelują do okolicznych mieszkańców o pozamykanie okien w domach oraz nie wychodzenie na zewnątrz z uwagi na unoszące się nad okolicą zadymienie.

Kierowcy proszeni są o omijanie, w miarę możliwości tego miejsca oraz nie parkowanie samochodów w pobliżu drogi dojazdowej do zakładu, co utrudnia dojazd pojazdom strażackim.

Przypuszczalnie działania mogą potrwać nawet do jutra.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE