Kultura | rozrywka | edukacja

JasMaty 2019: koncert muzyki filmowej (zapowiedź)

16 listopada br. o godz. 18.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach JasMatów Jasielskich Jazzowych Klimatów. Tym razem będzie to spotkanie z muzyką filmową, które poprowadzi znakomity polski aktor Tomasz Stockinger. Bilety w cenie 50 zł (zwykły) i 40 zł (ulgowy) do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

Muzyka stanowi nieodłączną część obrazu i trudno wyobrazić sobie bez niej film. Melodie czy też piosenki komponowane są do filmów lub kojarzone z filmami. Zdarza się również tak, że powstają jako samodzielne utwory. „Dom”, „Strachy na Lachy”, „Trędowata”, „Pianista”, ”Cudowne dziecko” czy „Żądło” to filmy nieodłącznie kojarzone z określonymi tematami muzycznymi. Muzycy często biorą na warsztat te utwory opracowując je w nowych aranżacjach.

W koncercie muzyki filmowej wykonawcami będą: Stefan Gąsieniec, znakomity pianista jazzowy, kompozytor i aranżer oraz Kameralna Orkiestra Smyczkowa. Usłyszymy utwory z najbardziej znanych polskich i zagranicznych filmów. Twórcami słynnych walców, tang i ragtimów są: K. Dębski, W. Szpilman, S. Joplin, F. Chopin, W. Kazanecki, G. Gershwin, C. Gardel, M. Gąsieniec, W. Kilar.

Koncert wzbogaci słowem jeden z najpopularniejszych polskich aktorów Tomasz Stockinger, związany z teatrem, kinem, telewizją i estradą, znany z ról w filmach „Znachor” i „Lata dwudzieste lata trzydzieste” oraz seriali: „Dom” i „Klan”. Konferansjer wprowadzi publiczność w świat filmów i twórców muzyki filmowej. Koncertowi towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna.

WYKONAWCY:

  • Kameralna Orkiestra Smyczkowa,
  • Stefan Gąsieniec – fortepian/dyrygent,
  • Tomasz Stockinger – słowo.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE