Na drogach

Wypadek w Warzycach na drodze „przez las”

Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny porannego wypadku w Warzycach (gmina Jasło). Na drodze wojewódzkiej nr 988 zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy z obydwu pojazdów zostali ranni. Trasa w kierunku stolicy Podkarpacia została całkowicie zablokowana.

Dzisiaj kilkanaście minut po godzinie ósmej rano na pograniczu miejscowości Warzyce i Bierówka w gminie Jasło doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem trzech samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący w kierunku Rzeszowa Opel Vectra na łuku drogi zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka Volkswagenem Golfem. Na skutek siły uderzenia Opel został odrzucony do przydrożnego rowu.

W zdarzeniu bierze jeszcze udział trzeci samochód. To osobowy Peugeot 206. Policjanci podali, że jego kierowca prawdopodobnie ratując się przed najechaniem na uczestników wypadku, zjechał z jezdni, a następnie uderzył w drzewo.

Poszkodowane zostały dwie osoby kierujące Oplem i Volkswagenem. Karetki Pogotowia Ratunkowego przetransportowały je do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania diagnostyczne.

Udział w działaniach wzięły dwa zespoły ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny z Jasła i podstawowy z Nowego Żmigrodu), trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Warzycach oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Droga wojewódzka nr 988 w obydwu kierunkach jest zablokowana. Jadąc od Jasła należy skręcić w drogę powiatową przez Sieklówkę natomiast od strony Rzeszowa zalecany jest objazd przez Lublę w kierunku Sieklówki.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE