Na drogach

Groźnie wyglądająca kolizja ciężarówki z osobówką na obwodnicy miasta

Dzisiaj po godzinie trzynastej na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Towarową w Jaśle doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego, w którym ucierpiała jedna osoba. Wskutek kolizji przez dłuższy czas ruch po drodze krajowej odbywał się ze znacznymi utrudnieniami.

Według wstępnych ustaleń interweniujących na miejscu policjantów, kierujący poruszającym się w kierunku Krosna zestawem pojazdów najprawdopodobniej wjechał na skrzyżowanie przy włączonym na sygnalizatorze czerwonym świetle przez co nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżającemu od strony osiedla Hankówka samochodowi osobowemu marki Suzuki. Wskutek czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów ucierpiała kierująca autem kobieta. 47-latka została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Po wykonaniu badań diagnostycznych okazało się, że pokrzywdzona nie doznała żadnych poważnych obrażeń ciała.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji funkcjonariusze nałożyli grzywnę w postaci mandatu kredytowanego oraz obligatoryjne sześć punktów karnych.

Z uwagi na zaistniałe zdarzenie ruch na ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, która stanowi fragment drogi krajowej nr 28 relacji Jasło-Krosno, był utrudniony przez blisko dwie godziny.

Na miejscu interweniowały również dwa zastępy straży pożarnej. Działania objęły uprzątnięcie jezdni z rozbitych elementów karoserii pojazdów oraz neutralizację rozlanych płynów eksploatacyjnych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE