Kultura | rozrywka | edukacja

Moja „Korona Ziemi” (zapowiedź)

104. Studnia Kulturalna JDK

Łukasz Łagożny, zdobywca rozszerzonej „Korony Ziemi”, będzie gościem 104. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury, która odbędzie się w piątek, 21 lutego br., o godz. 17. Himalaista opowie o swojej przygodzie z górami i pokaże sprzęt używany przez wspinaczy w najwyższych górach świata.

Pochodzący z Sanoka gość studni, z wykształcenia jest inżynierem elektrotechniki i informatyki. To człowiek wielu pasji, kochający podróże, uprawiający himalaizm, bieganie ultra i triathlon. W ciągu ostatnich 10 lat zdobył tzw. Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Łukasz Łagożny zdobył rozszerzoną „Koronę Ziemi”, czyli 9, a nie tylko 7 szczytów.

W maju 2018 jako pierwszy mieszkaniec Podkarpacia stanął na szczycie Mount Everestu, wspinając się drogą północną i do wysokości 8300 m n.p.m. nie używając dodatkowego tlenu, a w grudniu 2019 zdobył położony na Antarktydzie Masyw Vinsona i tym samym – rozszerzoną „Koronę Ziemi”.

O swoich wyprawach górskich gość Studni Kulturalnej JDK napisał 2 książki: „Przepraszam za marzenia” i „Jak długa jest noc”.

Bilety na spotkanie z pierwszym na Podkarpaciu zdobywcą „Korony Ziemi” można nabyć sekretariacie JDK lub za pośrednictwem internetu. Cena: 10 zł.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE