Sport | rekreacja | turystyka

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej z okazji XX lat klubu CK „Sparta” Sambor (Ukraina)

W dniach 06-08.03.2020 młodziczki UKS „MOSiR” Jasło uczestniczyły w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej z okazji XX lat klubu CK „Sparta” Sambor (Ukraina).

W skromnym 6-cio osobowym składzie (tuż przed wejściem do samochodu kontuzji kolana doznała Julia Wietecha i musiała udać się do szpitala na założenie szwów), pierwszy raz w takim ustawieniu, nasz zespół zajął w tym turnieju 2-gie miejsce. W eliminacjach UKS „MOSiR” Jasło pokonał DUSS Sambor (Ukraina) 2:1 oraz ОК КІ – 0230 Кіkinda “B” (Serbia) 2:0, zajmując 1-sze miejsce w grupie. W meczu finałowym, po zaciętym spotkaniu, nasze dziewczęta uległy zespołowi SК «SPARTA» Sambor (Ukraina) 0:2.

Oprócz spotkań turniejowych, młodziczki z Jasła rozegrały mecze towarzyskie z zespołami VK POLONIA LADIES London (Anglia) i ОК КІ – 0230 Кіkinda “A” (Serbia).

UKS „MOSiR” Jasło: Lea Kicilińska, Paulina Śmietana, Julianna Orlińska, Oliwia Poniatowska, Laura Sajdak, Iga Kosicka.
Trener: Leszek Wierzgacz

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU
1. SК «SPARTA» Sambor (Ukraina)
2. UKS „MOSiR” Jasło
3. DUSS Sambor (Ukraina)
4. ОК КІ – 0230 Кіkinda “A” (Serbia)
5. ОК КІ – 0230 Кіkinda “B” (Serbia)
6. VK POLONIA LADIES London (Anglia)

Nagrody indywidualne w naszym zespole otrzymały: Lea Kicilińska, Oliwia Poniatowska, Julianna Orlińska.

Na zakończenie turnieju oglądaliśmy przepiękne występy tanecznego zespołu Młodzieżowego Domu Kultury z Sambora. Tuż przed powrotem do domu, nasze dziewczęta zostały zaproszone na lody przez Burmistrza Jasła Ryszarda Pabiana, który wraz z Prezesem klubu Janem Betlejem przez 3 dni turnieju mocno dopingowali nasz zespół. Jednym z dwojga turniejowych sędziów był sędzia PlusLigi Mariusz Gadzina.

Zarząd UKS „MOSiR” Jasło dziękuje siedmiu odważnym dziewczętom, a w szczególności ich rodzicom, które to wbrew ogólnie panującej panice związanej z koronawirusem nie zawiodły organizatora turnieju i pojechały na turniej do Sambora, gdzie godnie reprezentowały miasto Jasło i klub UKS „MOSiR” Jasło. Wstępna lista na wyjazd liczyła 14 nazwisk zawodniczek, a jeszcze 2 dni przed turniejem lista ubezpieczeniowa zawierała 11 zawodniczek.

(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE