Informacje

Kto zostanie kolejnym w historii komendantem PSP w Jaśle?

Państwowa Straż Pożarna w Jaśle wciąż nie ma powołanego na stałe komendanta. W chwili obecnej powierzono kolejnemu funkcjonariuszowi pełnienie obowiązków szefa miejscowego garnizonu.

Zmiana w kadrze kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle została podyktowana tym, że dotychczasowy komendant powiatowy starszy brygadier Marek Górniak przeszedł na zasłużoną emeryturę. Przez ostatnie dwa miesiące obowiązki przełożonego miejscowego garnizonu sprawował jego dotychczasowy zastępca młodszy brygadier Piotr Śmietana. Po upływie ustawowego terminu wciąż nie wiadomo kto na stałe będzie przewodził zawodowym strażakom oraz pracownikom cywilnym bowiem Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie nadbrygadier Andrzej Babiec wyznaczył kolejnego funkcjonariusza do czasowego pełnienia obowiązków szefa jasielskiego garnizonu straży pożarnej.

Od 27 kwietnia 2020 r. decyzją PKW PSP zgodnie z postanowieniami art. 13 ust. 4 ustawy o PSP obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Jaśle pełni mł. bryg. mgr Jarosław Lula. – poinformował portal „terazJaslo.pl” rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie brygadier Marcin Betleja.

Nie wiadomo na jak długo.

W odpowiedzi bryg. Marcina Betlei na zapytanie portalu pada nazwisko konkretnego kandydata na kolejnego w historii zawodowego pożarnictwa na ziemi jasielskiej komendanta.

Z przedstawionej przez niego informacji wynika, że rekomendowanym do objęcia tej funkcji został mł. bryg. Piotr Śmietana, bardzo doświadczony funkcjonariusz z wieloletnim stażem pracy w lokalnym środowisku. Od sierpnia 2019 roku zajmował stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego PSP, a wcześniej dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy tej komendzie.

Powołanie Komendanta Powiatowego PSP w Jaśle nastąpi po uzyskaniu pozytywnej weryfikacji przez Inspektora Nadzoru Wewnętrznego MSWiA (wniosek złożony), a następnie po uzyskaniu pozytywnej opinii od starosty jasielskiego. – precyzuje bryg. Marcin Betleja. – Dokumenty o weryfikację mł. bryg. Piotra Śmietana zostały wysłane do KG PSP w połowie marca br. Czekamy na wyniki weryfikacji.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE