Informacje

Policyjne komunikaty głosowe na terenie powiatu jasielskiego

W związku z epidemią koronawirusa prosimy o nie grupowanie się i dla własnego bezpieczeństwa pozostanie w domach! (…) – taki komunikat wybrzmiewa od kilku dni na terenie powiatu jasielskiego.

Policjanci przy pomocy urządzeń nagłaśniających, starają się dotrzeć z tym przekazem do mieszkańców, apelując o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie. Mundurowi zwracają także uwagę na sposób zachowania się mieszkańców i przestrzegania nowych obostrzeń, w zakresie funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Wobec osób, które nie stosują się do obowiązujących przepisów, będą wyciągane surowe konsekwencje.

W najbliższych dniach można spodziewać się pięknej wiosennej pogody. Sprzyjająca aura z pewnością będzie kusić i zachęcać do podejmowania różnego rodzaju form aktywności fizycznej. Warto jednak pamiętać, że obowiązują nowe restrykcje w zakresie funkcjonowania w przestrzeni publicznej. To ograniczenia, które mają na celu zminimalizowanie zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Jedną z najważniejszych zasad jest przestrzeganie dyscypliny przez osoby objęte kwarantanną oraz ograniczenie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich.

Jasielscy policjanci, podczas codziennych zadań będą również zwracać uwagę na przestrzeganie zapisów rozporządzenia, w zakresie zakazu grupowania się i organizowania zgromadzeń. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, funkcjonariusze będą reagować stanowczo kierując do sądu wnioski o ukaranie.

Apelujemy, aby wykazać się odpowiedzialnością i pozostać w domach. Zróbmy wszystko aby nie doprowadzić do sytuacji, w której policjanci zmuszeni będą do podjęcia rygorystycznych i stanowczych działań. Nie pozwólmy by działania wielu służb i instytucji, walczących z epidemią, a przede wszystkim starania odpowiedzialnych i zdyscyplinowanych mieszkańców pozostających w domach – nie poszły na marne.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE