Kultura | rozrywka | edukacja

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich on-line z jasielską biblioteką

23 kwietnia, jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca wszystkich czytelników i sympatyków książek do wspólnego świętowania dnia poświęconego wartości jaką stanowi literatura, czytelnictwo, edytorstwo i prawa autorskie.

Tego dnia spotkajmy się on-line na fanpage’u MBP w Jaśle na Facebooku, by posłuchać głośnego czytania i zainspirować się do działań związanych z książką. Uwaga! Czytać swoje utwory literackie będą nam autorzy, którzy zechcieli włączyć się do wspólnego celebrowania święta szczególnie bliskiego wszystkim piszącym i zafascynowanym książkami. Punktualnie w samo południe bądźcie z nami na wspólnym spotkaniu z literaturą i dobrą zabawą! Słuchajcie uważnie, odpowiadajcie na pytania, zgarniajcie książki z autografem!

Czeka Was:

12.00 W poszukiwaniu Edka… – artystyczna niespodzianka dla najmłodszych specjalnie od Joli Richter-Magnuszewskiej, autorki „Roku na Targu”.

13.00 Fragment „Polki” w wykonaniu jaślanina – Roberta Króla.

14.00 Fragmenty najbardziej zabawnych książek przyrodniczych dla dzieci w interpretacji Mikołaja Golachowskiego, autora m.in. „Pup, ogonków i kuperków” oraz „Gęb, dziobów i nochali”.

15.00 Fragment „Czapkinsa. Historii Tomka Mackiewicza” w wykonaniu Dominika Szczepańskiego

Bądźcie z nami! Do zobaczenia o 12.00 w najbliższy czwartek (23 kwietnia) na fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na Facebooku.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE