Informacje

Nowa Fabryka ARBETu dba o środowisko w Jaśle

Fabryka Styropianu ARBET uruchamia nową fabrykę w starej lokalizacji. W nowym budynku dzięki nowym technologiom znajdą się same innowacyjne rozwiązania. Oprócz nowych produktów, umożliwiających lepszą, szybszą i bardziej oszczędną pracę znajdą się rozwiązania korzystne dla wszystkich, nie tylko osób z branży dociepleń i budowlanej.

Od 1 czerwca 2020 w Fabryce ARBETu w Jaśle wdrażamy znacznie ulepszony proces produkcji. W Fabryce będzie odzyskiwanych więcej niż dotychczas odpadów a co za tym idzie – będzie to oszczędność materiału. Docelowo ARBET będzie odbierać wszystkie odpady styropianowe od swoich klientów. Co więcej – fabryka podnosi efektywność energetyczną procesu produkcji: odzyskuje i wykorzystuje w procesie produkcji energię odpadową. Dzięki temu mniej ciepła trafi do atmosfery, co będzie sprzyjało stabilizacji w lokalnym klimacie. Tym samym zakład działa na rzecz czystego powietrza i przyjaznej atmosfery.

Kolejna ważna modernizacja wiąże się z oszczędnością wody – ARBET w nowej fabryce wykorzystuje wodę opadową w procesie produkcji. To z kolei sprawia, że ARBET aktywnie przeciwdziała suszy i degradacji środowiska.

(FS ARBET)

SŁOWA KLUCZOWE