Na drogach

Osobowe Suzuki uderzyło w bok ciężarówki

Zarządca drogi krajowej nr 73 zapowiada, że z powodu wypadku jeszcze przez co najmniej dwie godziny nieprzejezdny będzie odcinek tego szlaku komunikacyjnego przebiegającego przez Jasło. Na ulicy Lwowskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Ucierpiała kierująca autem. Poszkodowaną przetransportowano karetką do szpitala na badania. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do opisywanego zdarzenia doszło zaraz po godzinie piętnastej. Na miejsce niezwłocznie skierowano wykwalifikowane służby ratownicze oraz policjantów. Według wstępnych ustaleń, jadący ulicą Lwowską w kierunku Krosna samochód osobowy Suzuki Swift, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w lewy bok nadjeżdżającego samochodu ciężarowego marki MAN. Za kierownicą auta siedziała kobieta, która wskutek zderzenia została ranna. Bezpośrednio na miejscu została wstępnie zaopatrzona przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewieziona do pobliskiego szpitala, gdzie przechodzi szczegółowe badania diagnostyczne. Drugiemu z uczestników nic się nie stało.

Pojazdy biorące udział w zdarzeniu całkowicie zablokowały przejazd ulicą Lwowską, będącej odcinkiem przebiegającej przez nasze miasto drogi krajową nr 73, co powoduje spore utrudnienia dla pozostałych użytkowników. Obecnie policjanci i strażacy starają się upłynnić ruch organizując objazdy. Blokady wprowadzone zostały na ulicy Bieszczadzkiej (od strony Krosna pojazdy kierowane są na obwodnicę) oraz rondzie „Solidarności” (przejazd od miasta w kierunku Krosna możliwy drogą KG2).

Według zarządcy drogi, czas potrzebny do likwidacji zdarzenia wynosi jeszcze co najmniej dwie godziny.

Na miejscu przez cały czas pracują policyjni specjaliści z zakresu ruchu drogowego, którzy szczegółowo badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE