Na drogach

Ciężko ranny motorowerzysta zabrany śmigłowcem do szpitala

Motorowerzysta poważnie ucierpiał w zdarzeniu drogowym w Łężynach. Z miejsca wypadku podjęła go załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, po czym został przetransportowany do centrum urazowego w Rzeszowie. Jego dokładne przyczyny i okoliczności wyjaśniają policjanci.

Dzisiaj w południe w Łężynach w gminie Nowy Żmigród doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Jak wynika z dotychczas zebranych informacji, 49-letni mężczyzna jechał skuterem po jednej z lokalnych dróg położonych na terenie miejscowości. W pewnej chwili, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn, miał zjechać z jezdni i przewrócić się na utwardzony wjazd do prywatnej posesji. Wskutek upadku na podłoże doznał poważnego urazu czaszkowo-mózgowego.

Poszkodowanym zajęła się załoga przybyłej karetki Pogotowia Ratunkowego z podstacji w Nowym Żmigrodzie. Z uwagi na charakter obrażeń, podjęto decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka. Punkt lądowania śmigłowca wyznaczono na płycie miejscowego stadionu sportowego. Rannego motorowerzystę przetransportowano do centrum urazowego przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Policjanci przeprowadzili na miejscu szereg czynności wyjaśniających. Okoliczności zdarzenia będą szczegółowo badane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE