Na drogach

Kierował autem nie mając uprawnień, a do tego pod wpływem alkoholu

Jasielscy policjanci zatrzymali w sobotę nietrzeźwego kierującego. 37-letni mieszkaniec Jasła miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu także dotkliwa kara finansowa.

W ubiegłą sobotę przed godziną 22, dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w rejonie osiedla XX-lecia w Jaśle, przemieszcza się osobowe daewoo, a kierujący tym samochodem może być pijany. Interweniujący policjanci zauważyli i zatrzymali do kontroli opisany samochód na ulicy Szajnochy. Podczas wykonywanych czynności potwierdzili, że siedzący za kierownicą 37-latek z Jasła jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie 2,1 promila alkoholu. Okazało się także, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenie, 37-latek odpowie przed sądem.

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE