Na drogach

Miał ponad dwa promile. Spowodował kolizję

Jasielscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Osobnicy, gdzie nietrzeźwy kierowca osobowego opla spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania i zderzył się z innym pojazdem. Kierujący oplem, w chwili zdarzenia, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W minioną sobotę około godz. 23, dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Osobnica. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniali skierowani na miejsce policjanci z wydziału ruchu drogowego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący osobowym oplem, 42-letni mężczyzna, podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do kolizji. Następnie po utracie panowania nad samochodem uderzył w bariery ochronne. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia, policjanci ustalili, że kierowca opla jest pod wpływem alkoholu. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości uczestników zdarzenia, okazało się że 42-latek ma w organizmie 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie także za kierowanie samochodem bez uprawnień oraz wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – jeśli widzimy osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast poinformujmy Policję dzwoniąc pod nr 112.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE