Informacje

Policjanci, ratownik medyczny, strażak i leśnik o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Policjanci z jasielskiej komendy, troszcząc się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie zbliżających się wakacji, przygotowali kilkuminutowy materiał filmowy. W realizację tej inicjatywy chętnie włączyły się inne podmioty, które na co dzień współpracują z Policją i podejmują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa. W profilaktycznym spocie pn. „Bezpiecznych Wakacji”, mundurowi wspólnie z przedstawicielami szpitala, straży pożarnej i nadleśnictwa przypominają i zachęcają do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Zbliżają się wakacje. To czas, który najczęściej kojarzy się z letnim beztroskim wypoczynkiem. Jednak ze względu na obecną sytuację oraz obowiązujące ograniczenia, tegoroczne wakacje mogą mieć inny przebieg niż dotychczas. Niemniej jednak należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, dzięki którym najbliższe letnie miesiące upłyną w spokoju i radości.

Policjanci z jasielskiej komendy, pomimo obecnej sytuacji oraz obowiązujących ograniczeń, nie zapomnieli o dzieciach i młodzieży. Ze względu na brak możliwości bezpośredniego kontaktu z uczniami w szkołach przed wakacjami, funkcjonariusze, przy współpracy w lokalną telewizją oraz innymi podmiotami, przygotowali profilaktyczny materiał filmowy.

W kilkuminutowym filmie pn. „Bezpiecznych Wakacji” policjanci oraz przedstawiciele Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Nadleśnictwa Kołaczyce omawiają podstawowe zasady i zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowaniu środków ostrożności podczas leśnych wycieczek i wypoczynku nad wodą. Zwracają także uwagę na zachowanie środków ostrożności w nawiązywaniu kontaktów z obcymi osobami, także w sieci. Przestrzegają również przed negatywnym oddziaływaniem niedozwolonych środków odurzających.

Tego typu działania skierowane do dzieci i młodzieży wpisują się w realizację ogólnopolskich kampanii MSWiA pn. „Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą” oraz „Narkotyki i Dopalacze Zabijają”.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE