Na drogach

Policjanci ujęli w Jaśle 52-latka,który kierował autem po pijanemu

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 52-letniemu mężczyźnie, który zdecydował się kierować samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli drogowej, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grożą mu surowe konsekwencje.

W miniony piątek około godziny 16, policjanci z referatu patrolowo interwencyjnego zatrzymali na ulicy Wojska Polskiego w Jaśle, osobowego forda. Podczas kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą 52-letni mężczyzna jest pijany. Alkomat wskazał ponad promil alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE