Na drogach

Zderzenie osobowego Citroena z ciężarówką w Krajowicach

W miejscowości Krajowice doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Odcinek drogi krajowej nr 73 relacji Jasło-Pilzno, na którym miało miejsce to zdarzenie, został całkowicie zablokowany dla ruchu pojazdów. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Do zdarzenia doszło około godziny szesnastej. Z początkowych informacji zgromadzonych przez pracujących na miejscu zdarzenia policjantów ruchu drogowego wynika, że jadący od strony Kołaczyc samochód marki Citroen C5 – z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn – zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowo-bocznego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Po wypadku pojazd osobowy wypadł z jezdni i zatrzymał się na przydrożnym polu.

Na miejscu interweniowały dwa zastępy Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasła i Kołaczyc, a także specjalistyczny zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Policjanci potwierdzili już, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W związku z wykonywanymi czynnościami wyjaśniającymi, krajowa „73” między Jasłem, a Kołaczycami jest całkowicie nieprzejezdna, samochody osobowe muszą omijać to miejsce drogami lokalnymi. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE