Informacje

Kolejny ważny polityk otwiera swoje biuro w Jaśle

Od września w Jaśle zacznie funkcjonować biuro posła do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej (Platforma Obywatelska). – Dzięki biurom poselskim mogę być zawsze w kontakcie z mieszkańcami naszego regionu, wsłuchiwać się w Ich głos, co pozwala dobrze reprezentować tych, którzy nas wybrali. – podkreśla europosłanka.

Jasło będzie piątym, po Rzeszowie, Sanoku, Tarnobrzegu oraz Jarosławiu miastem na Podkarpaciu, mieszczącym siedzibę biura poselskiego Elżbiety Łukacijewskiej.

Europosłanka motywując wybór naszego miasta na otwarcie swojej kolejnej placówki zaznaczyła: – Podczas swej wieloletniej pracy parlamentarnej zawsze staram się być jak najbliżej ludzi, ich potrzeb i problemów oraz współpracować z instytucjami, które funkcjonują na Podkarpaciu.

Jak uzasadnia, obecnie w Parlamencie Europejskim toczą się prace nad nową perspektywą budżetową na lata 2021 – 2027. Podkarpacie może w tym czasie liczyć na duże wsparcie finansowe w zakresie polityki społeczno-gospodarczej.

Musimy zadbać, aby znalazły się tam odpowiednie środki na rozwój wspólnej polityki rolnej, programy z zakresu polityki spójności, pomagające zmniejszać dysproporcje w poziomie rozwoju poszczególnych regionów UE, a także fundusze na finansowanie projektów rozwojowych. Gros środków w nowej perspektywie będzie przeznaczone na wspieranie gospodarki po skutkach COVID-19 oraz niwelowanie społeczno-ekonomicznych skutków pandemii. Są to sfery życia, które dotyczą każdego z nas, zatem wszelkie sugestie i wskazówki w tych kwestiach są dla mnie bardzo istotne. – podkreśla.

Filia biura poselskiego będzie się mieścić w budynku przy ulicy Jana Pawła II 35 (pokój 212). Co ciekawe, ma bezpośrednio sąsiadować z pomieszczeniami użytkowanymi przez senator Alicję Zając (Prawo i Sprawiedliwość). Wspomniana lokalizacja w centrum miasta jest na tyle atrakcyjna, że ma pomóc wyborcom, których reprezentuje, w łatwym dotarciu. Wszak w najbliższym otoczeniu znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, jest też duży parking, na którym można zostawić samochód i podejść załatwić swoją sprawę.

Interesanci, chcący podzielić się swoimi pomysłami czy zmagający się z konkretnymi problemami i szukający wsparcia, będą obsługiwani przez zatrudnionych pracowników. Europosłanka zapowiada, że zamierza również pełnić osobiście w tym miejscu dyżury poselskie, o czym będzie informować ze stosownym wyprzedzeniem za pośrednictwem swoich profili w mediach społecznościowych oraz lokalnych mediach.

Pragnę zaprosić Państwa do współpracy oraz dzielenia się cennymi uwagami i spostrzeżeniami na temat bieżących europejskich spraw, po to, bym jak najlepiej mogła reprezentować głos Podkarpacia w Parlamencie Europejskim. – zachęca jaślan do odwiedzin.

Elżbieta Łukacijewska sprawuje funkcję posła do Parlamentu Europejskiego z okręgu województwa podkarpackiego już trzecią kadencję z rzędu. W wyborach, które odbyły się 26 maja 2019 roku, otrzymała 40 737 głosów. We wcześniejszych latach pełniła m.in. funkcję wójta gminy Cisna (1998-2001) oraz posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (2001-2009). Od 2001 roku jest członkiem Platformy Obywatelskiej RP i współzałożycielką jej struktur na Podkarpaciu.

To kolejny wysokiej rangi polityk, który zamierza być bliżej problemów jaślan. Swoje biura mają w naszym mieście już od dłuższego czasu europoseł Bogdan Rzońca (Rynek), senator Alicja Zając (Jana Pawła II) oraz poseł Maria Kurowska (Rynek).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE