Na drogach

Trzcinica, DK 28: auto uderzyło w betonowy przepust

Do wypadku doszło około godziny dziewiętnastej w miejscowości Trzcinica, przysiółek Topoliny (gmina Jasło). Podróżującym pojazdem udzielono pomocy medycznej, a następnie przetransportowano do szpitala na badania. Na drodze krajowej nr 28 relacji Jasło-Gorlice wprowadzono ruch wahadłowy.

Na razie nie wiadomo dlaczego, ale na łuku drogi kierująca osobową Hondą Civic, jadąc w kierunku Gorlic, straciła nagle panowanie nad kierownicą, przez co samochód zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust prowadzący do prywatnej posesji.

Aby pomóc pokrzywdzonym, którzy doznali obrażeń ciała, potrzebna była interwencja wykwalifikowanych służb ratowniczych. Na miejsce wypadku zadysponowano łącznie dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła, sekcję ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Trzcinicy. Podróżujący pojazdem zostali zaopatrzeni przez załogi karetek, a następnie przewiezieni do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. W związku z tym odcinek drogi krajowej nr 28 jest częściowo zablokowany, ruch prowadzony jest naprzemiennie jednym pasem jezdni.

Utrudnienia na trasie mogą potrwać do dwóch godzin.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE