Informacje

Zaatakowali piłkarza lokalnego klubu. Zostali aresztowani na dwa miesiące

Policjanci zatrzymali podejrzanych, którzy w minioną sobotę dokonali rozboju na 17-letnim mieszkańcu Jasła. Napastnicy zabrali poszkodowanemu koszulkę, którą miał na sobie. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im za to do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, w Jaśle na ulicy 3 Maja. Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że około godz. 13, młody mieszkaniec Jasła, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy zrzucili pokrzywdzonego z roweru i zerwali z niego koszulkę. W wyniku tego zdarzenia 17-letni Jaślanin został ranny i trafił do szpitala.

Nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia oraz ustaleniem sprawców przestępstwa rozboju pracowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy. W wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. To 23 i 24-letni mieszkańcy powiatu Gorlickiego. Obaj usłyszeli już zarzut rozboju, za co grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Jaśle na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE