Na drogach

DK 73 w Jaśle: zderzenie Renault Kangoo z motocyklistą

Samochód osobowy zderzył się z motocyklem, kierujący jednośladem został poszkodowany i trafił do szpitala. Do tego zdarzenia doszło na wylocie drogi krajowej nr 73 z Jasła w kierunku Kołaczyc. Interweniowały służby ratownicze.

PILNEZderzenie motocykla z samochodem osobowym na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z Krajowicką, 1 osoba poszkodowana, trwa akcja ratunkowa. Utrudnienia w ruchu na #DK73.

Opublikowany przez terazJaslo.pl Środa, 12 sierpnia 2020

Zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze krajowej nr 73 wpłynęło do służb ratowniczych tuż po godzinie siedemnastej. Na miejscu pojawił się podstawowy zespół ratownictwa medycznego, a także cztery zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasła, Kołaczyc oraz Trzcinicy.

Według pierwszych ustaleń poczynionych przez policjantów, kierująca Renault Kangoo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej (ulica Krajowicka) prawdopodobnie nie zachowała należytej ostrożności czego skutkiem było wymuszenie pierwszeństwa na motorze.

Kierujący jednośladem został ranny. Po zaopatrzeniu przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego przewieziono go do miejscowego szpitala.

Nastąpiła częściowa blokada drogi na odcinku między Jasłem, a Kołaczycami przez co koniecznym było wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Okoliczności zdarzenia szczegółowo bada Policja.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE