Kultura | rozrywka | edukacja

Prace Natalii Fischer i Małgorzaty Samborskiej „juniorki” na wakacyjnej wystawie w MalGalerii II

W MalGaleri w Jaśle można oglądać nową wystawę młodych artystek: Natalii Fischer i Małgorzaty Samborskiej „juniorki”.

Natalia Fischer, z domu Samborska urodziła się w Krakowie w 1984 roku. Wiele lat mieszkała w Jaśle, gdzie ukończyła I Liceum Ogólnokształcące. Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie studiuje Zarządzanie w Kulturze i Nauce.

W swoich pracach inspiruje się lekkością i kolorami natury. Sztuka jest dla niej sposobem rozwijania własnej kreatywności i wyrażania swojej osobowości. Poprzez zabawę barwą, fakturą, kształtem ilustruje świat wewnętrznych przeżyć i emocji. Ostatnio zajmuje się także „kolażem”. Fascynuje ją struktura różnych materiałów oraz łączenie ich z własnoręcznie robionym zdjęciami.

Małgorzata Samborska „juniorka” (urodzona we Wrocławiu – obecnie mieszka w Krakowie) jest hafciarką. Łączy haftowane opisy z aplikacji randkowych z kolorowymi tkaninami. Nieustannie zadziwia ją jak mało i jednocześnie jak dużo można powiedzieć o sobie i świecie w jednym zdaniu. Zafascynowała ją językowa strona aplikacji randkowych. Dużo się mówi o zdjęciach, o ocenianiu po wyglądzie, powierzchowności. Ale czy tekst może powiedzieć więcej niż zdjęcia? Czy może nie mówiąc niby nic, powiedzieć wszystko?

O Jej haftach można pomyśleć jak o kolażu, albo bardziej nawet jak o zabawie w dokładanie warstw kontekstów, znaczeń. Kontekst tekstu z aplikacji randkowej połączony kolorem i wzorem tkaniny, wyhaftowany ręcznie, umieszczony potem w kontekście jakiegoś miejsca, ściany, pokoju, osoby. Coś pewnego na stałe czy nie tego koniec końców wszyscy szukamy?

Wystawę artystek można oglądać do końca września 2020 r. w MalGalerii po wcześniejszym kontakcie tel: 502 138 602 lub 501 703 102. Zapraszamy.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE