Na drogach

Próbował uniknąć kontroli drogowej, był pijany

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Posiada także sądowy zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu grożą mu surowe konsekwencje.

W minioną sobotę po godz. 17, policjanci z ruchu drogowego jasielskiej komendy zostali skierowani na teren gminy Skołyszyn w rejon miejsca zamieszkania mężczyzny, który kierując osobowym audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej na terenie powiatu gorlickiego. W wyniku podjętych działań mundurowi zatrzymali opisany samochód.

Podczas czynności okazało się, że kierujący nim 45-letni mieszkaniec naszego powiatu, jest pijany i posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grożą mu surowe konsekwencje.

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE