Na drogach

Wypadek w Jabłonicy: poszkodowany pasażer motocykla

(FOT. KPP w Jaśle)

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w miejscowości Jabłonica. 19-letni motocyklista jadąc z pasażerem stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do upadku na jezdnię. W wyniku zdarzenia pasażer jednośladu doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala w Gorlicach. Kierujący jednośladem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do poważnego wypadku doszło w sobotę na drodze gminnej w miejscowości Jabłonica. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że około godziny 18, kierujący motocyklem 19-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, stracił panowanie nad motcyklem i upadł na jezdnię. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał 23-letni pasażer jednośladu, który karetką pogotowia został przewieziony do gorlickiego szpitala.

Policjanci ustalili, że mężczyźni jechali motocyklem bez kasków ochronnych. Ponadto motocykl nie posiadał aktualnego ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych.

Policjanci sprawdzili także stan trzeźwości 19-latka, który jak się okazało był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 2,3 promila alkoholu.

Mundurowi wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentacje fotograficzną. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE