Kultura | rozrywka | edukacja

Być jak Paolini (zaproszenie)

XXVI Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży w Jaśle

Plakat promujący Wydarzenie | kliknij, aby powiększyć

Każdy twórca chce być dostrzeżony i doceniany. Niektórzy zaczynają pisać od najmłodszych lat i wcześnie osiągają sukces, jak np. Sarah J. Maas czy Christopher Paolini. Chcesz być jak oni? Sprawdź swoje umiejętności startując w naszym Konkursie Literackim.

To już XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

Jeśli piszesz wiersze lub opowiadania i jesteś uczniem klas 4-8 szkoły podstawowej lub uczęszczasz do szkoły ponadpodstawowej – ten Konkurs jest dla Ciebie. Czekamy na Twoje utwory o dowolnej tematyce do 30 stycznia 2021 r.

Nie mogą to być wypracowania szkolne ani prace wcześniej publikowane bądź nagrodzone w innych konkursach. Laureatów wyłoni profesjonalne jury złożone z polonistów i literatów, a ich utwory zostaną opublikowane w tomiku „Liryczne Jasło” wydawanym przez Bibliotekę, który stanowi jedną z nagród dla zwycięzców.

Zapraszamy też do śledzenia naszej strony internetowej i Facebooka MBP w Jaśle, ponieważ przygotowaliśmy w tym roku różne niespodzianki zarówno dla laureatów jak i potencjalnych uczestników Konkursu. Regulamin Konkursu wraz z Kartą uczestnika, Oświadczeniem, Klauzulą informacyjną i Zgodą na wykorzystanie wizerunku można pobrać ze strony Biblioteki.

Tylko utwory uczestników, którzy spełnili kryteria podane w Regulaminie będą rozpatrywane przez jury Konkursu.

Szczegółowe informacje:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Oddział dla Dzieci i Młodzieży

koordynator XXVI OKLTDiM Liryczne Jasło

 • Magdalena Chart
  animacja@mbp.jaslo.pl
  Tel. 13 446 26 02, wew. 37
 • Renata Grzegorczyk
  Małgorzata Smyka
  dzieci@mbp.jaslo.pl
  Tel. 13 446 26 02, wew. 35

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE