Kultura | rozrywka | edukacja

Mieszkanka Warzyc debiutuje powieścią dla młodzieży!

Szesnastoletnia Julia dowiaduje się, że choruje na nowotwór. Diagnoza nie pozostawia żadnych złudzeń: zostało jej najwyżej pół roku życia. Czy dziewczyna pogrąży się w rozpaczy? A może uda jej się żyć każdą chwilą, która jej została? I czy śmierć na pewno będzie oznaczała dla niej koniec życia?

Nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazała się właśnie przejmująca powieść „Między światłem a ciemnością” młodej autorki – Oliwii Więcek. Chorująca na raka szesnastoletnia Julia przegrywa walkę z chorobą i po śmierci trafia do Jasności, którą zamieszkują dobre dusze. Jednak pobyt w raju zostaje nagle przerwany przez wiadomość, że jej ukochana właśnie została skazana na Ciemność. Jeśli Julia chce ją uratować, musi wyruszyć w niebezpieczną podróż i zmierzyć się z otaczającymi ją mrocznymi siłami. Co wybierze?

Życie przemija za szybko. Nim się obejrzysz, stoi przed tobą kostucha z listem, w którym jest napisana data Twojej śmierci. Wtedy rozmyślasz, czy dokonałeś tego, co sobie w dzieciństwie wyznaczyłeś. Rachunek sumienia. Bieg po prawdziwe życie został zatrzymany. Witaj, śmierci? –pomyślała. Siedziała w długim korytarzu, czekając na ostateczny wyrok. Patrzyła na dyplomy wiszące na jasnozielonych ścianach, ich zdaniem było uspokojenie pacjenta. Ona nie była spokojna. Co jakiś czas zerkała na siedzącą obok mamę. Czuła rosnący w niej smutek i ból. Czas stał w miejscu. Nie mogła doczekać się, aż wywołają jej nazwisko. Chciała już usłyszeć: „Pani Julia Szeword”, wejść do gabinetu i poznać diagnozę.

 

Oliwia Więcek – urodziła się w 1999 roku, mieszka w małej miejscowości na Podkarpaciu. Jest absolwentką technikum fotograficznego. Od dziecka interesowała się wykonywaniem zdjęć, a od pięciu lat pasjonuje się pisarstwem. Już jako dziewczynka wymyślała historie, które opowiadała swojemu młodszemu bratu na dobranoc. Rozwijana z wiekiem umiejętność kreowania fabuły i bohaterów zaowocowała pierwszymi próbami pisarskimi. „Między światłem a ciemnością” jest jej debiutem literackim.

Więcej informacji o książce na:
https://zaczytani.pl/ksiazka/miedzy_swiatlem_a_ciemnoscia,druk
oraz na oficjalnej stronie autorki:
https://www.facebook.com/Oliwia-Więcek-autor

(Wydawnictwo Novae Res)

SŁOWA KLUCZOWE