Informacje

Kolejny pożar na terenie sortowni odpadów w Wolicy

Dzisiaj nad ranem doszło do kolejnego już w tym miejscu pożaru na terenie sortowni odpadów komunalnych w Wolicy koło Jasła. W akcji gaśniczej brały udział znaczne siły i środki zawodowej, jak i ochotniczej straży pożarnej. Nikt nie został ranny.

Przed godziną piątą na terenie sortowni odpadów komunalnych w Wolicy koło Jasła wybuchł pożar. Jak wynika że wstępnych ustaleń, miało dojść do zapalenia się maszyny do rozdrabniania w jednej z hal magazynowych, od czego następnie zajęły się składowane w tym miejscu pryzmy śmieci.

Na miejsce w pierwszym rzucie wyjechały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, jednak po przybyciu dowódca poprosił o dodatkowe siły i środki ze względu na rozwiniętą sytuację pożarową. W sumie na potrzeby działań w Wolicy zadysponowano ponad dwadzieścia zastępów PSP i OSP z terenu Miasta Jasła, Gminy Jasło, Gminy Tarnowiec, Gminy Skołyszyn, Gminy Dębowiec oraz Gminy Brzyska. Akcję utrudniało duże zadymienie panujące wewnątrz budynku, jednak strażakom udało się w miarę szybko opanować sytuację. Konieczne było usunięcie nadpalonych śmieci, aby nie doszło do kolejnego zapłonu.

Żaden z sześciu obecnych na zmianie pracowników zakładu nie ucierpiał.

Według zapewnień straży pożarnej, nie było konieczności ewakuacji mieszkańców okolicznych posesji, jak też nie doszło do skażenia środowiska naturalnego.

Przyczyny powstania zdarzenia wyjaśnia Policja.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl