Kultura | rozrywka | edukacja

Nauka kreatywnego pisania dla przyszłych pisarzy (zapowiedź)

Chciałbyś zostać sławnym pisarzem? Marzysz o doskonaleniu swojego warsztatu pisarskiego i potrzebujesz wskazówek? Chcesz wiedzieć jak stworzyć dobry tekst prozatorski? Mamy coś dla Ciebie!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle organizuje warsztaty online z Małgorzatą Wardą „Nauka kreatywnego pisania dla przyszłych pisarzy” 12 listopada (czwartek) o godz. 16.00-19.00 na platformie Zoom.

Małgorzata Warda jest autorką literatury obyczajowej, a z wykształcenia rzeźbiarką. Dwukrotnie została nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet. W roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia, a w 2016 roku odebrała Grand Prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”. Tworzy także dla młodzieży. Za swoją pierwszą młodzieżową powieść „5 sekund do Io” zdobyła prestiżową nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymała też międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek i International Youth Library. W 2019 roku ukazała się jej powieść dla dzieci w wieku 8-13 lat “Sylwia i planeta trzech słońc”.

W swoim dorobku literackim autorka posiada znakomite powieści, których fabuła najczęściej koncentruje się wokół ważnych problemów społecznych, m.in. „Najpiękniejsza na niebie”, „Ta, którą znam” oraz „Nikt nie widział, nikt nie słyszał”. Pisarka prowadzi również warsztaty w zakresie coachingu przeznaczone dla początkujących autorów oraz kursy twórczego pisania. Mieszka w swojej rodzinnej Gdyni.

Warsztaty są skierowane do laureatów i potencjalnych uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” w wieku 13-18 lat. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zgłoszenia telefoniczne do 9 listopada 2020. Udział w warsztatach wymaga komputera z kamerką i mikrofonem oraz zainstalowania aplikacji Zoom oraz dostępu do Internetu.

Zgłoszenia:
Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP w Jaśle
tel. 13 44626 02 wew. 35
Prosimy o podanie adresu mailowego do kontaktu

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE