Na drogach

W Niegłowicach dachowało auto, w środku którego podróżowały trzy osoby

Dzisiaj rano na drodze powiatowej w miejscowości Niegłowice doszło do dachowania samochodu osobowego, którym podróżowały trzy osoby. Dwie z nich trafiły do szpitala.

Po godzinie ósmej służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w miejscowości Niegłowice (gmina Jasło) z udziałem samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowane zostały niezwłocznie dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła, trzy zastępy JRG PSP w Jaśle oraz patrol Policji.

Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym Ford Focus, jadąc w kierunku Jasła, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem wskutek czego zjechał nagle na przeciwny pas ruchu wprost do przydrożnego rowu. Auto przewróciło się na dach.

W środku, oprócz 67-letniego kierowcy, było jeszcze dwóch pasażerów. Osoby te, po udzieleniu niezbędnej pomocy przez ratowników medycznych, zostały przewiezione do szpitala w Jaśle. Kierujący pojazdem był trzeźwy, nie wymagał transportu na badania.

Uszkodzony pojazd znajduje się poza drogą więc ruch na trasie powiatowej relacji Jasło-Dębowiec odbywa się obecnie bez większych utrudnień.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia szczegółowo Policja.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE