Kultura | rozrywka | edukacja

XXVI Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na Nutę Kantyczek 2021” (zapowiedź)

Do 28 grudnia br. można nadsyłać zgłoszenia do XXVI Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”.

Tegoroczna edycja odbiega od tradycyjnej, dotychczas stosowanej formuły. Nagranie video wraz kartą zgłoszeń i zgodą na przetwarzanie danych należy przesłać na adres: nanutekantyczek@gmail.com. Koncert laureatów zaplanowany jest na 16 stycznia 2021 r. /sobota / o godz. 16.00 i w zależności od sytuacji epidemiologicznej odbędzie się w JDK lub on-line.

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” adresowany jest do dzieci i młodzieży (solistów i zespołów) z terenu województwa podkarpackiego oraz województw sąsiednich. Jego celem jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie znanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.

Jurorzy (pod przewodnictwem Beaty Bednarz) oceniać będą: autentyczność prezentacji i interpretacji, umiejętności wokalne, muzykalność wykonawców, aranżacje, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne. W XXVI edycji organizatorzy przewidują dodatkową nagrodę za najlepsze wykonanie kolędy z Podkarpacia.

Partnerem wydarzenia jest sieć sklepów MPM z Jasła.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE