Informacje

Eksperci ZUS odpowiedzą na pytania przedsiębiorców w sprawie „Tarczy 7.0”

ZUS w Jaśle | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

9 lutego odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów ZUS w Jaśle. Z dyżuru będą mogli skorzystać przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem w ramach Tarczy antykryzysowej 7.0.

Od 1 lutego br. przedsiębiorcy z branż określonych w Tarczy antykryzysowej 7.0. mogą skorzystać z ponownego świadczenia postojowego oraz zwolnienia z obowiązku opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. Wnioski mogą złożyć tylko elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

O wsparcie będą mogły ubiegać się firmy reprezentujące branże: gastronomiczną, kulturalno-rozrywkową, sportową, sprzedaży detalicznej, turystyczną, transportową, edukacyjną, cateringową.

Podczas dyżuru telefonicznego ekspert ZUS będzie odpowiadał na pytania dotyczące form wsparcia dla przedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej, tj.:

  • świadczenia postojowego,
  • zwolnienia w opłacaniu składek,
  • komu przysługuje wsparcie w ramach tarczy 7.0.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać 9 lutego br. w godzinach od 10.00 do 12.00 pod numerem telefonu 13 44 379 08. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy.

(ZUS)

SŁOWA KLUCZOWE