Kultura | rozrywka | edukacja

III Konkurs Wielkanocny na najładniejszą pisankę tradycyjną i najciekawszą pisankę współczesną

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich twórców ludowych i rękodzielników regionu jasielskiego do udziału w muzealnym konkursie wielkanocnym. Tym razem zaproponowane kategorie dotyczą pisanek.

Prace konkursowe można składać do dnia 26 marca w każdy pon., wt., śr., czw. i pt. od godz. 7:00 do godz. 15:00 w tymczasowej siedzibie Muzeum Regionalnego w Jaśle, przy ulicy Wincentego Pola 41 lub w siedzibie Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Jaśle przy ul. Sokoła 8, od pon. do pt. w godz. od 09:00 do 17:00, w sob. od 10:00 – 15:00 oraz w niedz. od 11:00 – 15:00. W CITiK-u prace przyjmowane będą od dnia 1 marca.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie Muzeum:
www.muzeumjaslo.pl. Aby wziąć udział w tymże konkursie, należy wraz z pisanką złożyć czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia oraz podpisaną zgodę dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Dokumenty te zawiera formularz dostępny na w/w stronie Muzeum.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest w CITiK-u na 29 marca o godz. 16:00, jednakże ze względu na obecną sytuację pandemiczną termin ten może ulec zmianie.

Wszystkich utalentowanych miłośników tradycji i nowych rozwiązań twórczych w plastyce obrzędowej zachęcamy do udziału w konkursie.

(MRJ)

SŁOWA KLUCZOWE